Сторінки Сторінки
Рулон
Інтернет магазин шпалер

Шпалери в спальню: правила вибору

Дата публікації:

Поділитися в соціальних мережах

шпалери в спальніВибираючи дизайн для спальні, потрібно керуватися одним “золотим правилом” – все, що буде перебувати в цій кімнаті, має розслабляти і сприяти міцному і здоровому сну. Це стосується і шпалер. Причому, навіть в більшій мірі, тому що вони завжди на виду. І якщо не вгадати, наприклад, з вибором ліжка, то його, в крайньому випадку, можна поміняти. А ось через шпалери робити повторний ремонт буде накладно.

Вибір кольору

Колір – це перше, на що необхідно звертати увагу при виборі шпалер. Психологи вже давно склали таблицю кольорів і їх вплив на психіку людини. Виглядає вона наступним чином:

 • Червоний – збуджує, робить частішим пульс, мотивує на будь-які дії, стимулює роботу мозку, а у великих кількостях може втомлювати;
 • Рожевий – діє майже так само як червоний, тільки в менших дозах;
 • Синій – стабілізує тиск і дихання, викликає бажання відпочити і помріяти про щось, знижує розумову напругу і розслаблює;
 • Блакитний – створює відчуття спокою і задоволення, розслабляє;
 • Зелений – знижує тиск, заспокоює, знижує чутливість до шуму;
 • Жовтий – збільшує схильність до марень і фантазування, покращує настрій;
 • Сірий – заспокоює, породжує різні філософські думки і створює відчуття відчуженості від світу;
 • Чорний – в малих дозах стимулює мозкову активність, але в більших може почати пригнічувати, породжуючи різні страхи;
 • Білий – створює відчуття нескінченності, одночасно може і заспокоювати і дратувати;
 • Фіолетовий – викликає якесь збудження, може породжувати нехороші думки;
 • Помаранчевий – в малих дозах може подарувати відчуття теплоти і затишку, але в більших почне дратувати;
 • Коричневий (бежевий) – в малих кількостях допоможе відчути свою захищеність, у великих почне пригнічувати, як чорний.

Таким чином, вибір кольору шпалер для спальної кімнати не такий великий. Найкраще підійдуть синій, блакитний, зелений, жовтий, сірий. Цілком припустимі, але з ними треба бути акуратними – білий, помаранчевий, бежевий. Категорично заборонені – червоний, рожевий, чорний, фіолетовий.

Вид шпалер

шпалери спальня вибірІснують різні види шпалер. І назвати серед них ті, які ідеально підійшли б для спальні, напевно, не можна. У всіх є свої переваги, і свої недоліки.

Найбільш екологічні шпалери, що для кімнати, де сплять люди, є безсумнівним плюсом. До того ж за ціною такі шпалери є найдоступнішими. Але є і мінуси – вони швидко вигорають, втрачають колір і легко рвуться. До того ж такі шпалери рідко бувають одноколірними, в такому випадку вони занадто просто виглядають.

Більш міцні, і на вигляд красивіші. На рівних стінах можуть імітувати якусь подобу шовкового покриття, що буде сприяти розслабленню. Головний недолік дешевих вінілових шпалер – вони створюють повітронепроникну плівку. Стіни перестають “дихати”, а тому порушується мікроклімат в приміщенні.

Спеціальний склад дозволяє наклеювати їх навіть на нерівні стіни. Рулони ширше звичайного, тому зменшується кількість стиків. Головний недолік – висока ціна.

Їх ще називають безшовним, так як вони на всю стіну наклеюються єдиним полотном. Відмінний зовнішній вигляд, так як верхній шар зроблений з натуральних матеріалів – бавовни, льону, фетру, велюру і навіть шовку. Мінус – без регулярного прибирання накопичують пил, що для спальні не дуже добре. Та й коштують такі шпалери досить дорого.

 • Фотошпалери

Хороший варіант для спальні, так як можна вибрати малюнок, який буде заспокоювати і дарувати тільки позитивні емоції. Мінус – фотошпалери клеяться тільки на одну стіну в кімнаті, а на інші доведеться підбирати більш прості варіанти.

І ще одне зауваження. У спальню точно не потрібні шпалери, які можна мити. Все-таки це не те приміщення, де стіни сильно брудняться. Тільки якщо у вас немає маленьких дітей, які не проти розмалювати батьківську кімнату.


Інтернет магазин Рулонinfo@rulon.net.ua
вул. Булаховського 2/1м. Київ