Сторінки Сторінки
Рулон
Інтернет магазин шпалер

Поклейка флізелінових шпалер

Дата публікації:

Поділитися в соціальних мережах

поклейка флізелінові шпалериФлізелінові шпалери – на сьогоднішній день найзручніший і якісний матеріал для обклеювання стін. Він має підвищену зносостійкість, його можна мити, він не накопичує пил та інший бруд. До того ж такі шпалери продаються досить широкими рулонами, що забезпечує мінімум стиків.

Але процедура наклеювання цих шпалер відрізняється від стандартної.

Крок №1 – підготовчі роботи

Флізелінові шпалери необхідно клеїти тільки на ідеально рівні стіни. Тому покриття потрібно попередньо позбавити від можливих тріщин, горбків і інших шорсткостей. Особливу увагу треба приділити для таких проблемних місць, як кути, стики, ніші та інше. Їх треба як слід прошпаклювати, а після нанести на всі стіни ґрунтовку.

Паралельно підготуйте самі шпалери. Їх потрібно розрізати на смужки в залежності від висоти стель. При цьому важливо робити ці смужки на 10 сантиметрів довше, ніж базовий розмір.

Перед тим як клеїти шпалери, переконайтеся, що покриття на стінах повністю висохло. А також попередньо закрийте всі вікна і вимкніть кондиціонер, якщо такий є. У приміщенні не повинно бути ніяких повітряних потоків.

Крок №2 – нанесення клею

Перш за все, потрібно купити спеціальний клей, який застосовують саме для флізелінових шпалер. Проблем з цим не виникне, в будь-якому магазині ви знайдете кілька варіантів, а консультанти допоможуть підібрати підходящий.

Перевага флізелінових шпалер полягає в тому, що їх самих проклеювати не треба. Клей наноситься на стіну. Причому, починати треба з верхнього кута і рухатися вниз. Розчин повинен наноситися рівномірно, для чого знадобиться валик або щітка для шпалер.

Крок №3 – перша смужка

як клеїти флізелінові шпалериФахівці радять першу смужку шпалер наносити на кут. Знову ж прикладати шпалери потрібно зверху. При цьому не обов’язково намагатися, щоб верхня кромка ідеально збіглася зі стиком стелі. Можна зробити і внахлест, а потім просто відрізати зайве.

Після того, як верхня кромка буде закріплена, акуратно розгладжуйте шпалери вниз, виганяючи з-під них все повітря. Для цього використовують спеціальний валик, шпатель або просто шматок чистої тканини. Паралельно шпателем робиться рівний стик між стіною, стелею і підлогою. Після цього ножем відрізається зайве. Якщо не вийшло підрівняти ще вологі шпалери, то дочекайтеся, коли вони висохнуть.

Якщо в якомусь місці було недостатньо нанесено клею на стіну, настінні шпалери почнуть відходити або пузиритися. Краще відразу виправити цей недолік, завдавши додатковий розчин.

Крок №4 – з’єднання двох смужок

Можливо, це найскладніший етап робіт, так як новачкам буває важко поєднати дві смужки шпалер, особливо, якщо вони з малюнком. Тут знадобитися точність рухів і хороший окомір. Але головне запам’ятати, флізелінові шпалери не можна підганяти один до одного методом натягування. Навіть якщо у вас вийде, поки шпалери вологі, вони все одно розійдуться, коли клей остаточно висохне.

Якщо ви використовуєте однотонні шпалери, то є свої секрети, як зробити ідеальний стик. Потрібно просто клеїти наступну смужку внахлест з попередньої – приблизно на 2-3 сантиметри. А після цього гострим ножем зробити рівний розріз посередині, і акуратно витягнути зайві шматки. Не зайвим буде ще раз відігнути місця стику і проклеїти їх додатково.

Нюанси

Найважче клеїти шпалери в важкодоступних місцях. Тут головне, щоб розчин, що клеїть не потрапляв на лицьову частину шпалер. Якщо це станеться, треба тут же протерти їх сухою ганчіркою.

При наклеювання шпалер в кутах, треба, щоб вони заходили на сусідню стіну мінімум на 2-3 сантиметри.

І нарешті, розетки і вимикачі спочатку заклеюються повністю, а після гострим ножем просто вирізаються потрібні дірки. Природно, попередньо потрібно відключити електрику.


Інтернет магазин Рулонinfo@rulon.net.ua
вул. Булаховського 2/1м. Київ