Сторінки Сторінки
Рулон
Інтернет магазин шпалер

Основні види шпалер і їх особливості

Дата публікації:

Поділитися в соціальних мережах

види шпалерРідко ремонт обходиться без заміни шпалер. Ідеї щодо кольору і інтенсивності візерунка є у кожного, але тип, фактура і технологія поклейки залишаються для більшості відвідувачів будівельних магазинів параметрами загадковими і збивають з пантелику. Якими бувають шпалери і що необхідно знати, щоб придбати їх правильно?

Папір

Паперові шпалери – класичні представники “сімейства”. Їх пра-пращура придумали в XVI (!) столітті, але популярність матеріалу залишається високою до сих пір. Паперові шпалери важко назвати вологостійкими, а ще вони вбирають запахи, тому не рекомендуються до приклеювання на кухню. Легкими вважаються види з щільністю до 110 г/м.куб., середніми по щільності – до 150 г/м.куб., найважчими – 150 г/м.куб. і більше. Важкий і міцний папір залишається красивим довго (близько 5 років), тонкий втрачає вигляд швидше. Основна перевага паперових шпалер – екологічна безпека.

Вініл

Вінілові шпалери іноді звуться миючимися. Виготовляють їх на флізеліновій або паперовій основі і покривають шаром пофарбованого ПВХ. Шпалери з вінілу довговічні, міцні, відштовхують вологу, не потребують дорогого ретельного вирівнювання поверхні, оскільки можуть приховувати нерівності. Також вінілові бувають тисненими і гладкими. Тиснені діляться на:

  • Імітуючі штукатурку або текстиль;
  • Важкі (згладжують навіть дуже помітні нерівності на стінах);
  • З шовкографією (припускають клеєння на більш-менш рівну поверхню);
  • Тиснені хімічним способом (не вигоряють і терплять вологе прибирання).

Флізелін

шпалериФлізелінові шпалери виготовляються з целюлозної основи, тому вміють “дихати” – тобто пропускати пар, повітря і конденсат. Вони виключно міцні, краще за інших видів розгладжують нерівні стіни, але потребують спеціального клейового складу, який завдають безпосередньо на стіну для полегшення поклейки. “Флізелінові” і “вінілові на целюльозній основі” – різні види шпалер: перші витримують фарбування, не втрачаючи первісної фактури і тримають ідеальний новий вид роками, навіть будучи поклеєного в кухні.

Текстиль

Текстильні шпалери виробляються шляхом склеювання флізеліну і тканини. Матеріали, які ведуть себе на стінах передбачувано і виглядають оригінально – джут, мішковина, велюр, поліестр, жаккард, бавовна, шовк. Як і флізелінові, текстильні шпалери “дихають”, сприяють звукоізоляції приміщення, виглядають прекрасно, а головне – є 100% екологічними. Під тканину доведеться ретельно готувати стіни: матеріал не здатний приховати грубі нерівності, і купувати рекомендований виробником клей. Текстильні шпалери вважаються складними в поклейці, тому для роботи з ними бажано запрошувати фахівців.

Рідкі суміші

Рідкі шпалери продаються у вигляді порошку, який заливається зазначеним в інструкції кількістю води і наноситься на стіну подібно декоративної штукатурки. Рідкі суміші підходять любителям виразної фактури. Зважаючи на це приміщення, оброблене із застосуванням даного матеріалу, варто оформити в мінімалістичному стилі і постаратися, щоб інші поверхні були позбавлені активних принтів.

Фотошпалери

Фотошпалери – це фотографії або малюнки, роздруковані широкоформатним принтером на полотні, щільному папері або флізеліні. З огляду на те, що в інтер’єрі вони виглядають помітно, їх клеять на одну стіну або частину стіни, щоб уникнути “перебору” з акцентами.

Кожен вид шпалер клеїться по-своєму і призначається для свого приміщення. Перед тим, як взятися за роботу, має сенс уважно вивчити прикладену до рулонів інструкцію, задати всі питання консультанту в магазині і подивитися кілька навчальних відео.


Інтернет магазин Рулонinfo@rulon.net.ua
вул. Булаховського 2/1м. Київ